Jdi na obsah Jdi na menu
 


img_2199.jpgKde?

Na chalupě na Smržovce v Jizerských horách v příjemném klidném prostředí těsně u lesa. Na louce za chalupou teče potůček s čistou, chladivou vodou.  Autem  je to asi hodinu a půl z Trutnova. Pojedeme autem, pokud se chce někdo přidat, máme ještě místo. Ubytování je v chalupě v pokojících v patře na matracích. Je potřeba si vzít vlastní spacák. K dispozici dvě koupelny s WC, kuchyně, lednice. Chalupa poskytuje velkorysý prostor na tvorbu při nepřízni počasí. Pokud to půjde, využijeme pro výtvarné práce louku a les za chalupou. Po třech letních víkendech na Bečkově rok 2015  rok 2014, rok 2013 jsme změnili termín a místo, ne proto, že by se nám tam nelíbilo, ale nepodařilo se nám najít vhodný volný termín a věříme, že Smržovka nás nabije novou energií.

Kdy?

V neděli 21. srpna se sejdeme v podvečer kolem 17. hodiny. Po zabydlení se pustíme do prvních aktivit. Končit budeme v úterý 23. srpna po dopoledním bloku a obědu asi v 13 hodin.  

Stravování?

Každý si z donesených zásob uvaří v kuchyni podle své chuti. Nikomu nebráníme se domluvit na společném vaření. Nabízí se nám kuchař, který by pro nás ochotně připravoval vegetariánská jídla. 10 minut od chalupy je hospoda., kde se dá dobře najíst. Obchod s potravinami je už pěšky trochu vzdálenější, proto doporučujeme se raději základní potraviny dovézt s sebou.

Pro koho?

Pro každého nebo každou, kdo si chce v létě odpočinout v příjemném klidném prostředí, aktivně relaxovat a vyzkoušet některé z arteterapeutických technik.

Kdo kurz povede?

Jedna z Bezinek - Jana, která vloni zdárně dokončila bakalářské studium arteterapie v Českých Budějovicích a kromě práce s dětmi ji baví setkávat se při malování a arteterapii i s dospělými.

Cena?

Toto není komerční akce, ale výtvarné setkání lidí, kteří si chtějí společně něco vytvořit a přitom relaxovat a navíc poznat lépe svoji osobnost a uvědomit si některé vlastní modely jednání. Cena bude příspěvek na ubytování a spotřebovaný výtvarný materiál, neměla by přesáhnout 1000 Kč.

Co to je arteterapie?

Arteterapie je jeden z psychoterapeutických postupů, kde se využívá výtvarný projev jako hlavní prostředek poznávání a ovlivňování lidské psychiky. Nejde v ní o dokonalé výtvarné dílo, ale především o proces tvorby.  Do obrazu či jiného artefaktu se zobrazí naše vnitřní představy a my pak za pomoci arteterapeuta můžeme na své neuvědomované touhy a přání získat náhled, lépe poznat sám sebe. Arteterapeutické postupy jsou zacíleny na léčebné kognitivní, motivační a emocionální aspekty: na sebevyjádření, aktivizaci, sebepoznání, osobnostní růst, podporu vývoje, změnu stereotypů, zmírnění úzkosti, uvědomění, náhled, řešení problémů, odhalení nevědomého materiálu, katarze, zpracování konfliktů, podporu a rozvoje tvořivosti v rámci harmonizace osobnosti, adaptivnější zacházení s emocemi a kultivaci obranných mechanismů. 

Jak se přihlásit?

Osobně, telefonicky (721 580 421), e-mailem (bezinky@bezinky.cz), zprávou na facebooku (Jana Lančová).... Hlavně se ozvěte co nejdříve, abych mohla připravit dost materiálu a zajistila Vám místo, protože bych chtěla pracovat spíše s menší skupinou (ideálně 6 osob), aby bylo naše tvoření opravdu relaxační:)